| Jude_Andrei_2000 a întrebat:

am si eu o problema nu ma aud in casti...da cred ca nu a mai fost pusa intrebarea asta dar nu ma aud in casti si am chestia aia cu levelu la Mb

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

Unele placi de sunet nu au optiunea de boost, dar din cate stiu eu Windows 10 ar intotdeauna: https://youtu.be/MivbGhKzYVQ?t=59

5 răspunsuri:
| tpuuser999 a răspuns:

Vrei sa vorbesti in microfon si sa te auzi in castile de la calculatorul tau in acelasi timp? Asta nu se poate in mod normal fara un program special. Poti sa folosesti "Sound Recorder" ca sa te inregistrezi si sa te asculti, sau poti sa faci un test audio in Skype sau "Set up a microphone" in Control Panel (aici ai posibilitatea sa te auzi in timp ce vorbesti).

| Jude_Andrei_2000 explică (pentru tpuuser999):

Man am incercat cu bandicam sa ma inregistrez in Bandicam si cand m-am uitat la video nu se auzea nimica....crezi ca ar fi de vina si microfonul sau castiile?

| tpuuser999 a răspuns (pentru Jude_Andrei_2000):

Poate e din setari. Windows 7 nu are un meniu prea intuitiv cand selectezi dispozitivul de inregistrare. Poate la fel si bandicam, trebuie sa ii alegi sursa de sunet inainte de inregistrare.

Cauta in setarile din control panel si activeaza "Microphone boost". Eu asa am rezolvat de multe ori.

Castile nu prea au cum sa fie de vina, daca merg pe Youtube, trebuie sa mearga si cu un video (inregistrat corect) de la Bandicam.

| Jude_Andrei_2000 explică (pentru tpuuser999):

Am windows 10 si nu imi apare boost si am instalat toate driverele si le-am si dat update dar degeaba nu ma aud in casti naiba stie ce are

| Jude_Andrei_2000 explică (pentru tpuuser999):

Multumesc

| tpuuser999 a răspuns (pentru Jude_Andrei_2000):

Unele placi de sunet nu au optiunea de boost, dar din cate stiu eu Windows 10 ar intotdeauna: https://youtu.be/MivbGhKzYVQ?t=59