| alexandru5678 a întrebat:

Am si eu o problema si nu stiu cum sa o rezolv! Ofer Funda!

Daca dau pe un site de testare viteza de download zice ca am 2 mb,, dar cand descarc am 200kb nu mb,, adica mult mai putin. Am sunat si la telekom si tot asa imi zice ca am 2 mb. Cum as putea rezolva.?

8 răspunsuri:
| azetyx a răspuns:

Trebuie intîi sa scrii corect.
Cum a spus userul de mai sus...e o diferenta.
Mb nu este egal cu MB
Tu ai 2 Mb = aprox 0, 2 MB = aprox 200 KB

| alexandru5678 explică (pentru azetyx):

Da ma dar se descarca greu,,,, Si la prietenii mei tot cu 2 se descarca cu 2... adica cu 2 mb pe secunda,,,

| RAY a răspuns:

Viteza de descarcare e in functie de server

| peperonies a răspuns:

2 mb / 8 = maxim 250kbps. Nu ai cum sa rezolvi.

| alexandru5678 explică (pentru peperonies):

Pai, si la alti cum se descarca cu 2 mb pe secunda,, adica eu trebuie sa astept 30 de secunde pana se descarca ceva care are 5 mb

| peperonies a răspuns (pentru alexandru5678):

Altii* la care se descarca cu 2mb au internet mai bun ca tine.

Răspuns utilizator avertizat