| Timotey99 a întrebat:

Salut tpu.Am si eu o problema sper ca ma poate ajuta cineva.Acum 2 zile am dat procesorul jos cu totul ca sa il curat cand am vrut sa il curat am indoit vreo 2-3 pini de la placa de baza, dupa ce sa il deschid pc nu mai se vedea nimic am crezut ca e de la placa video dar nu a fost am incercat si i-am mai indreptat ceva si acuma vad ca merge, insa problema e ca se cam incinge rau cand ma joc si se bloceaza putin ajunge imd la 60 de grade.Procesorul meu este Intel pentium dual core G630 2.7 ghz si placa de baza este Asus P8H61-MLX va rog sa ma ajutati sa imi spuneti daca este nevoie sa schimb placa de baza.

7 răspunsuri:
| Cipri99 a răspuns:

Ai pus pasta pe procesor?

| Timotey99 explică (pentru Cipri99):

Nu mai are pe el am vazut dar este destul de intarita

| hp8510p a răspuns (pentru Timotey99):

Odata ce ai scos coolerul de pe procesor ar trebui sa schimbi si pasta!

| Timotey99 explică (pentru hp8510p):

Deci daca pun pasta nu se va mai incinge asa nu?

| hp8510p a răspuns (pentru Timotey99):

Nu! Curata pasta veche cu o carpa udata cu spirt(nu pui spirt mult)si stergi pasta veche.Cand pui pasta noua pui cam cat un bob de orez pe centrul procesorului apoi pui coolerul peste

| Timotey99 explică (pentru hp8510p):

Am inteles dar cum fac cu pini ca vad ca se cam intrerupe cand ma joc

| alexutz184 a răspuns:

Am avut aceeasi problema ca a ta si stiu ca pare imposibil dar alrupt piciorusul l-am bagat in locul in care trebuie si am pus placa la loc si merge da din pacate nu cu aceeasi viteza ca inainte te sfatuiesc sa mergi la un magazin si sa iti iei altul sau daca e sa mergi la cineva specializat sa iti faca o lipitura...