| pWd a întrebat:

Am si eu o problema, vineri, adica acum 4 zile ascultam muzica pe calculator, si deodata a inceput ceva gen sa sacadeze, dupa s-a blocat si restarat. Cand am intrat din nou, driverele de la placa video nu mai mergeu, nici placa de retea. Am scos unitate si le-am mai impins putin (adica doar placa video, placa de sunet si cea de retea sunt integrate, sau doar placa de sunet este, nu mai stiu dar oricum acum merg) dupa ce i-am dat restart placa de retea si placa video mergea. Dar era o problema, placa de sunet nu mergea. Am incercat sa bag din nou driverele, degeaba, am bagat si windosu si degeaba. Acum revenind la intrebare ea este: De ce nu-mi mai merge placa de sunet? s-a ars sau doar nu o mai citeste pc-ul? Va rog ajutati-ma, ca vreau sa stiu ce sa fac, am bani pusi deoparte ca sa-mi iau o placa de baza si un procesor, nu sa-mi cumpar o placa de sunet. Oare poate fi arsa?
Funda celui care-mi raspunde bine si cu ceva detalii big grin

3 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Daca pc'ul se aprinde nu are cum sa fie sursa big grin
Ai reinstalat windows'ul, ai reinstalat driver'ul la placa de sunet si tot nu merge, pai cred ca s-a ars thinking Desfa pc'ul si vezi, poate e desprinsa.

| pWd explică (pentru N0xEterniS):

Pai, nu are cum sa fie desprinsa, doar e integrata. Dar cred ca o sa-mi iau alta. Nu stiu sigur, daca sunt solutii nu prea vreau sa arunc bani pe fereastra. Mai astept raspunsuri big grin
Si am uitat sa mentionez ceva, acel difuzor de jos, din toolbar, acolo unde reglai sunetu, nu mai imi apare. Cred ca sigur s-a ars, dar nu prea avea de ce.

| NoThanks a răspuns:

Am avut si eu o problema asemanatoare. Cand ascultam muzica sunetul se oprea si mai multe probleme. Am schimbat 2 componente: Placa de sunet si sursa. Incearca si dupa nu o sa ai probleme.winking