| Adrain121 a întrebat:

am si eu problema!
Am o placa video nividia gforce 7300SE/7200GS, pe o placa de baza Gigabyte M56S-S3, cu un procesor AMD Athlon 64 X2 4200+ dual core 2, 2, 3GB ram.
Nu stiu de ce sta placa video la 80 grade in idle, iar in jocuri la 100.
Mentionez ca ma jucam pe Facebook(8 ball pool), si dintr-o data mi s-a oprit, nu s-a dat restart, s-a oprit pur si simplu.
Ce parere aveti!

3 răspunsuri:
| tpuuser999 a răspuns:

Daca nu ma insel, placa e destul de vechiuta (si ca generatie, si ca iesire din fabrica). Poate n-ar strica o curatare. Daca ai un prieten care sa pricepe puteti sa ii inlocuiti pasta termoconductoare de la radiator si sa-i puneti si un cooler mic daca nu are. O placa video ar putea sa atinga 80-90 de grade in full load, dar daca depaseste deja e o problema.

Răspuns utilizator avertizat
| Adrain121 explică:

Am uitat sa mentionez ca placa are racirea cu din aia de aluminiu(Gratare din alea), fara venitalator, m-am gandit sa pun un cooler de procesor sa bata aerul in ea.Ce parere aveti, si cu pasta termoconductoare o sa fac chiar maine asta.Multemesc Anticipat