| Hardy2000 a întrebat:

Am si eu probleme cu microfonul de la casti, nu inteleg de ce nu merge pe skype, cand dau la Recording Devices si pornesc microfonu de la casti imi arata ca merg dar pe skype nu merg. Iar mai jos imi apare „Line In... curently unavailable„ Si nu pot sa ii dau Enable/Disable ca imi apare asta cu „curently unvailable„ dar microfonu arata ca merge si castile dar nu merg pe skype, am windows 7. Multumesc, dau funda.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Microfonul trebuie bagat la intrarea Mic (mufa roz) si NU laline in!
Pe Skype ai un robot de testare a vocii, foloseste-l!
Verifica si reglajul de sunet la Optiuni, microfonul sa fie pus pe Automat!