| UnuCuSapca a întrebat:

am si eu un calculator cu procesor i5 si o placa video dedicata nVIDIA gtx dar tot imi merge CS:GO ul in 20 frameuri pe low. De ce? Ce ar trebui sa fac sa am si eu mai mute? Ca am dat o gramada de bani pe pc si ma asteptam la mai mult...

4 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Ce placa video ai?

| flixbuster a răspuns:

Daca poti da mai multe detalii (model exact pentru procesor, placa baza, placa video si versiune Windows) s-ar putea sa primesti raspunsuri mai la obiect.

Asa, din descrierea foarte sumara pe care ai dat-o, eu as spune ca nu ai sistemul corect instalat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai una dintre cele 3 probleme:
1. Ai dat detaliile prea mari din setarile jocului.
2. Nu ai driverele instalate corect.
3. Placa video este una veche sau foarte ieftina.

La CS:GO conteaza cel mai mult placa video, i5 e bun, fie el si din prima generatie.
Nu ai specificat cat ram ai... daca ai minim 4 e ok.

| alii98 a răspuns:

Poti avea i5 din prima generatie, placa video din prima generatie si sa ai lag, si poate ai grafici prea mari pentru ce suporta pc-ul tau