| KodekZ a întrebat:

Am si eu un iPhone 4 si este blocat pe Franța, adică nu merge decât cu, cartela de Franța. Dacă mi-ați putea spune si mie cum sa fac sa i-l deblochez va-ș fi foarte recunoscător sad

4 răspunsuri:
| Stefanuut a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=jtTzEJUS0io
Eu asa mi l-am deblocat pe al meu, respecta toti pasii si va fi bine. Salut, fundita!

| KodekZ explică (pentru Stefanuut):

NU merge. Eu am IOS 7 si cere maxim IOS 4, asa ca...nu prea am ce sa ai fac....ms oricum

| valentino52 a răspuns (pentru KodekZ):

Iphone 4 nici nu mergea deblocat prin cydia oricum decat primele inainte sa apara iOS 5, dupa numai cu gevey sim. In fine daca ai iOS7 nu poti decat sa incerci un official unlock. Tinand cont ca telefonul e model vechi sunt companii care dupa expirarea contractului deblocheaza gratis sau pentru o suma modica (gen 100 lei). Sunt persoane pe internet specializate in asta, nu trebuie decat sa le dai imei-ul si ti-l verifica si iti spune si pretul.

| KodekZ explică (pentru valentino52):

In Romania mi-au spus ca mi-l deblochiaza dar nu garanteaza ca merge mai mult de 30 de zile laughing. Te prosteste in fata...ms oricum...