| 21Lucian21 a întrebat:

Am si eu un laptop cu win 7, eu fiind conectat la o retea wireless, dupa un timp imi apare limited connection sau no internet connection. Mentionez ca am laptop Acer aspire e1-571g si nu este de la net!

Răspuns Câştigător
| BogdanSVPetc a răspuns:

Sunt cam doua solutii :
-ori nu prinzi cum trebuie wireless(nu cred)
-ori poate este bifat modul economic
Du-te in Device Manager,apoi deschide Network Adapters,dai click dreapta la wireless, proprietati, dai la advance(parca, ca nu mai stiu sigur) si setezi Power Save Mode pe off. Sper ca te-am ajutat, funda?

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Reteaua wireless e a ta sau a vecinilor? intreb asta deoarece pentru remediere ar trebui sa ai acces la router.