| cryyysss a întrebat:

Salut TPU, am si eu un laptop si a "inghetat" imaginea si nu merge sa-i dau restart, nu merge sa-l inchid de la butonul lui, tin apasat pe buton si nu se inchide, nu ia nici o comanda, am incercat si ctrl + alt + delete si nu se intampla nimic.
Din pacate nu am cum sa-i scot bateria deoarece are suruburi si nu ma bag.

I-am scos incarcatorul si a ramas "inghetat" pe imaginea respectiva, astept sa se descarce bateria si sa-i dau drumul poate isi revine, dar ce fac pana se descarca bateria? Stie careva o metoda cum sa-i dau un restart? Ideea este ca nu ia nici o comanda, nimic!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tine apasat IN CONTINUU butonul de pornire, pana ce se opreste Laptop-ul. Asta dureaza 10-20 secunde, in functie de model.

| relian a răspuns:

Scoate bateria si aia e se stinge imediat laughing Are suruburi, pff esti sigur? Nu am vazut pana acum baterie la laptop prinsa in suruburi, poate daca e Apple, dar na or fi si de astea.
Normal scoate suruburile nu te maninca laughing nu patesti nimic.Nu te bagi de ce nu te bagi?

| anonimg a răspuns:

Trebuie neapărat acumulatorul scos.
Nu te curentezi dacă îi desfaci șurubul/șuruburile.
Dacă este în garanție du-l la service. Dacă nu, atunci îi poți desface șuruburile (dar în acest timp să nu fie cablul de curent conectat la el). După aceea scoți acumulatorul, și îl ții scos până dispare imaginea. După aceea îl pui la loc și pui și șuruburile.
Apoi trebuie să pornească și selectezi windowsul în normal mode, și nu safe mode.

| VoidEternal a răspuns:

Cat ai ținut apasat pe butonul de power?

Incearca sa îl ții apăsat până la 30 de secunde. Ar trebuie sa se oprească mai repede, dar nu te costa nimic să încerci.