| denis223 a întrebat:

am si eu un Router Huawei HG658, si sunt abonat Telekom.Am versiunea de software B038, am gasit un firmware B020 ultima oara modificat pe 28 august, insa este de la un alt provider de net (iiNet). Intrebarile mele sunt : 1.Este versiunea B020 de soft compatibila daca este pentru acelasi model de router?
2.Se intampla ceva daca firmware-ul este de la alta firma? Se strica routerul sau o sa am vreo problema cu acesta? Multumesc anticipat.Dau funda celui mai bun raspuns.

6 răspunsuri:
| untaken a răspuns:

Da, suna la Telekom si intreaba!

| denis223 explică (pentru untaken):

Am sunat... Sunt cam paraleli.Crede-ma ca am avut probleme cu internetul de la router si mereu a trebuit sa rezolv eu ca ei doar faceau un speed test si plecau.Cea mai tare echipa tehnica.

| untaken a răspuns (pentru denis223):

Da, sunt cam neseriosi, dar nu cred ca ai ce strica daca iti instalezi acel update. Daca iti face probleme poti sa revii la vechea versiune. Incearca si o sa vezi.

| denis223 explică (pentru untaken):

Cum revin la vechea versiune in caz de orice?

| denis223 explică (pentru untaken):

L-am citit dinainte, mersi oricum, o sa incerc sa vad ce iese.