| RealRap a întrebat:

am si eu un set de 5 boxe + subufar, stie cineva cum trebuie sa fac sa mearga toate boxele...din 5, merg 3... ele nu sunt arse, pur si simplu nu merg, trebuie sa fac ceva din pc sau cum?

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai cum ai vrea sa mearga fara picioare...

trecand de gluma, la ce te referi cand nu merg si cand nu merg? Cand asculti muzica, atunci cand de joci etc.

| K0sti a răspuns:

Cand o sa ai pe boxe cu sistem prologic, o sa auzi 5.1. Pana atunci o sa auzi stereo! %.1 doar la filmele si jocurile care au nativ 5.1, DTS sau DD!

| LDCCristi a răspuns:

Eu am luat de pe eMAG tot asa de la serioux cand l-am bagat imi mergeau doar 2. cauta la telecomanda butonul Pro (la mine e sus) si gata iti vor merge toate.

| anonimuu a răspuns:

E posibil sa nu fi activat modul 5.1 de la subwoofer sau ca placa ta audio sa nu suporte sisteme 5.1. In cel de-al doilea caz poti cumpara o placa audio ( se gasesc si pe pci si pe usb) si vei avea pe langa suport 5.1 si un sunet mult mai clar si mai profund, dar mai inainte incearca sa vezi daca nu ai ratat vreo setare din pc. Pe xp de fiecare data cand conectam boxele imi aparea o fereastra cu setari ale sunetului. Daca nu rezolvi nici asa, du-te in control panel si cauta o aplicatie ceva gen audio settings (stiu ca era si pentru tastatura si mouse) si vezi ce setari poti face.

| bobelo a răspuns:

Pai, pot fii dezactevate 2 dintre ele (SURROUND SPEAKER) din telecomanda...

| nino1995 a răspuns:

Daca iti merg 2 boxe din cele 5 inseamna ca e pe modul normal, cauta pe telecomanda sau la butoane modul pro si o sa mearga toate 5happy