| RazaDS a întrebat:

Am si eu un Smart TV cu diagonala de 116 cm. Am pus acum cablul HDMI in laptop si am conectat la televizor. Dau Input si imi afiseaza pe televizor desktopul. Singura problema este ca se vede, dar nu pe tot ecranul. Sunt margini negre foarte groase si imaginea este relativ mica. Stie cineva ce pot face pentru a vedea imaginea pe televizor, fullscreen?

Răspuns Câştigător
| NevastuicAaA a răspuns:

Mai incearca o chestie...da click dreapta pe desktop->Screen resolution->Alege pe care ecran vrei sa iti afiseze(eu dau pe ambele, este mai usor de umblat)->da rezolutia la maxim.

Poate te ajuta si asta: http://cristianls.ro/cum-se-conecteaza-calculatorul-sau-laptopul-la-tv/

3 răspunsuri:
| NevastuicAaA a răspuns:

Trebuie sa schimbi intrarea din setari...ar trebui sa ai un buton...de obicei in partea de sus a telecomenzii, dreapta sau stanga sus.

| RazaDS explică (pentru NevastuicAaA):

Am incercat tot ce se putea, dar nu rezolv nimic. Poate e de la laptop. Poate este prea mare ecranul si rezolutia laptopului prea mica
Habar nu am. Multumesc oricum pentru implicare happy

| NevastuicAaA a răspuns (pentru RazaDS):

Mai incearca o chestie...da click dreapta pe desktop->Screen resolution->Alege pe care ecran vrei sa iti afiseze(eu dau pe ambele, este mai usor de umblat)->da rezolutia la maxim.

Poate te ajuta si asta: http://cristianls.ro/cum-se-conecteaza-calculatorul-sau-laptopul-la-tv/

| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Click dreapta pe desktop si te duci la,, display setting,, si vezi acolo la rezolutie. seteaz-o cat mai mare sau mai mica dupa caz