| EdyMaxHD a întrebat:

Am si eu un termometru digital de masina de vreo cateva luni. I-am schimbat bateria descarcata si cand am introdus-o termometrul nu afisa nimic. Totusi cand apas pep ecranul lui se vede ca acesta functioneaza, aratand temperatura. Pot sa ii fac ceva sa se vada pe el pur si simplu?
FUNDA!

1 răspuns:
| ggalilei a răspuns:

Banuiesc ca termometrul are ecran cu cristale lichide, si, dupa cum se stie, la ger aceste ecrane cam fac figuri.Vezi daca dupa ce faci cald in masina face tot la fel, sau daca poti sa-l scoti sa-l bagi in casa la caldura cateva minute vezi daca apare afisajul.Eu aveam demult un ceas electronic cu cristale lichide (LCD) care imi facea astfel de figuri, dar daca il tineam la cald si ii puneam baterie noua, mergea perfect.Incearca sa vezi.