| Roberto2345 a întrebat:

Am sineubo problema. Am incercat sa bag un cablu HDMI din TV in PC si am observat ca nu mai am net. Si asta doar la PC. Ca pe telefon am. M-am uitat la cablu si e aprins, am intrat si in setari, dar nu am vazut mai nimic. nici nu ma prea pricep asa bine. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

In timp HDMI-ul a evoluat si el de la o versiune la alta, initial s-a folosit pentru video dar in versiunile precedente s-a adaugat si sunet. Tv-urile au evoluat si ele, si odata cu ele si rezolutia display-ului, asa ca daca tu ai un LCD ceva mai vechi iti recomand sa incerci cateva lucruri:
Sa incepi cu rezolutia 800x600 sau 640x480 si sa urci rezolutia pas cu pas pana unde se blocheaza pentru ca tv-ul tau sigur nu stie 1024 de linii. Sunt otusi sanse sa mearga pana la 1360x768 in cazul in care este HD Ready, daca nu este deloc HD atunci nu merita HDMI.
Este posibil sa fie o problema si cu cablul HDMI, pot spune ca am avut aceasta problema din cauza cablului

2 răspunsuri:
| CosminAndrei21 a răspuns:

Deci nu m.ai ai net doar daca pui cablul HDMI?

| bibi5961 a răspuns:

Ai placa video dedicata? Sau integrată! Ori ai ceva virusi care iti joacă setarile, ori ai probleme cu placa de retea / sau placa de baza.