| mankill a întrebat:

Am sistem pe 64 biti si as vrea sa stiu ce windows xp mi-ar merge bine si cum sa-l pun pe cd (in afara de nero) mai am decat un cd la dispozitie. Funda raspunsului care ma ajuta.

12 răspunsuri:
| AframyK a răspuns:

Iti merge Windows XP 64 biti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi dau seama ce fel de persoană ar vrea să mai folosească un sistem de operare depăşit de ani...

| gicaputinica a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta nu e raspuns!
Sistemele pe x64 nu sunt foarte vechi. Eu am un calculator de 8 ani si nu vreau sa ma despart de el...

| anonim_4396 a răspuns (pentru gicaputinica):

Vorbeam de XP. Pe 32 sau 64 de biţi, este ca şi cum ne-am întoarce, în cazul telefoanelor mobile, la Nokia 3310.

| gicaputinica a răspuns:

XP profesional x64
Programe...Daemon tools, ImageBurn si Nero big grin
Totul este sa-l arzi cu optiunes "Burn Image"
Succes!

| marian23213234 a răspuns:

Salut pentru sistemul tau e bun windows xp pro daca vrei sa arzi unul pe un cd iti recomand windwos 7 dvd tool usb/dvd(daca ai windows 7)Daca ai deja un win xp, daemon tools.Si cand formatezi nu iti scade din memorie din ram funda

| gicaputinica a răspuns (pentru marian23213234):

Nu cred ca se refera la ram ci la hard!

| marian23213234 a răspuns (pentru gicaputinica):

Da mam gabit sa scriu si am scris ram

| mankill explică:

Deci acum descarc windows xp pro64bit.iso dupa accea ce ii dau burn si atat.A si inca ceva la mine scrie ca pe cd am 630 mb dar el e de 702 si cand vreau sa fac ceva il scoate zice ca nu gol ca l-am formatat aiureacrying cum il fac?

| gicaputinica a răspuns (pentru mankill):

Daca ai mai incercat odata sa arzi CD-ul si ti-a dat eroare... poti sa-l arunci!
Iti trebuie CD nou, dai pe Burn image, alegi cea mai mica viteza de ardere (daca poti) si in timpul arderii NU faci nimic la calculator!

| mankill explică:

Cand il formatez imi scade din memorie ce sa fac?

| gicaputinica a răspuns (pentru mankill):

NImic!
Asa scade la toate :nod: