| ToxicTpu a întrebat:

am sursa de 450w. vreau o placa video pentru gaming. ati/amd radeon? sau nividia?

Răspuns Câştigător
| domandaniel a răspuns:

Se pare că bugetul tău alocat permite să cumperi o placă video pe 128 biți.E destul de ok mai ales că te aștepți să joci pe medium, nu high, dar cu una de 128 biți si minim 1gb memorie VRAM poți juca și pe high.

Nu știu ce să recomand, că nu am schimbat o placă video la pc, mi-am luat un laptop acum 2 luni cu placă de 128 biți și am jucat Crysis 2, Dirt 3, Mafia 2, CoD MW 3 la high ca uns.

Pont! Uite aici link-ul cu sortarea de preț( http://www.emag.ro/placi_video/pret,intre-200-si-500 ), ce te tentează iei seria lui ex Ati Radeon HD4870 și dau căutare pe youtube așa:
NUME JOC serie placă.
La nume joc pune unul pretențios gen Crysis 2, sau altceva cu cerințe mari și vezi cum rulează pe plac asta.
E de menționat că dacă trebuie să ai și un procesor puternic ca să joci ce a apărut până acum, și chiar 4 gb ram...

11 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

In bugetul asta e cea mai buna alegere:
http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/
ce sursa ai? nu doar ca are 450 w,ce producator, ca daca e un delux, sau KME, pocnitare d-astea, nu va tine

Răspuns utilizator avertizat
| domandaniel a răspuns:

NVidia
De ce?
Dacă ai văzut in unele jocuri aparea logoul lor, ceea ce inseamna ca sunt asociati.Si asta am vazut la jocurile tari gen Mafia 2.

| ToxicTpu explică (pentru domandaniel):

Eu doream un model. o indrumare ceva. nu cu cine este asociat nVIDIA...

| domandaniel a răspuns (pentru ToxicTpu):

Nu ai spus că vrei un model.Ai spus Ati sau Nvidia.Eu am răspuns conform întrebării tale!
Pentru asta trebuie să spui și ce buget aloci unei plăci video...Ai de ales o gamă largă de plăci video și asta numai de la un producător...

Deci?

| ToxicTpu explică (pentru domandaniel):

Ok. am buget maxim 400 ron. vreau o placa pe care sa joc tot ce apare nou. nu la high la medium.

| domandaniel a răspuns (pentru domandaniel):

Am uitat să includ linkul, scuze-le mele!

http://www.emag.ro/placi_video/pret,intre-200-si-500

| ToxicTpu explică (pentru domandaniel):

Am nu i3- 3.06 ghz si 4 gb rami single slot

| domandaniel a răspuns (pentru ToxicTpu):

Atunci e OK!

| domandaniel a răspuns (pentru ToxicTpu):

Se pare că bugetul tău alocat permite să cumperi o placă video pe 128 biți.E destul de ok mai ales că te aștepți să joci pe medium, nu high, dar cu una de 128 biți si minim 1gb memorie VRAM poți juca și pe high.

Nu știu ce să recomand, că nu am schimbat o placă video la pc, mi-am luat un laptop acum 2 luni cu placă de 128 biți și am jucat Crysis 2, Dirt 3, Mafia 2, CoD MW 3 la high ca uns.

Pont! Uite aici link-ul cu sortarea de preț( http://www.emag.ro/placi_video/pret,intre-200-si-500 ), ce te tentează iei seria lui ex Ati Radeon HD4870 și dau căutare pe youtube așa:
NUME JOC serie placă.
La nume joc pune unul pretențios gen Crysis 2, sau altceva cu cerințe mari și vezi cum rulează pe plac asta.
E de menționat că dacă trebuie să ai și un procesor puternic ca să joci ce a apărut până acum, și chiar 4 gb ram...

| SmecheruCuSpate a răspuns:

NVidia G-force

| Gabypwns a răspuns:

Cu un mic efort iti poti lua http://www.pcgarage.ro/......-bit-hdmi/