| Intrebari373626 a întrebat:

Salut TPU! Am tv Toshiba si de o vreme merge cu intreruperi si si se vad culori ciudate. Oare de la ce ar putea fi?(si daca intreaba cineva am conectat si un alt cablul la el si tot la fel face)

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Televizorul este cu tub? Sau este led sau lcd?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie schimbat displayul (ecranul)

| Wr3nch a răspuns:

Daca nu ai niciun cablu la el, sau pui ceva de pe un laptop/stick tot la fel face?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat de vechi e?
Culori ciudate, linii orizontale sau verticale, pixeli morti (punctele negre) sunt semnul unor defectiuni ale unor componente electronice (un condensator, o dioda).

| Intrebari373626 explică (pentru anonim_4396):

Nu este asa vehi este lcd are vreo 6 ani