| LegaLyze a întrebat:

Am un amd a10 7700k radeon r7 si 6gb ram si procesoru imi foloseste 1, 1 gb pentru placa video de la el as putea folosi doar placa video dedicata care o am pe pc am un radeon R7 240.

Răspuns Câştigător
| XYZ02 a răspuns:

Greseala mea, intr-adevar e mai puternica, dar cu a10 si r7 240 poti face dual graphics, adica poti folosi si integrata din a10 in acelasi timp cu r7 240(un fel de crossfire).
Exista tutoriale cum sa activezi aceasta optiune(daca nu o faci deja), dar exista o posibilitate sa o faci deja din moment ce integrata consuma RAM.

3 răspunsuri:
| Opris_Marian_1992 a răspuns:

În momentul când pui placa video dedicata pe slot, pc o va vedea doar pe cea dedicata.

| XYZ02 a răspuns:

Vezi ca placa video integrata in procesor e mai puternica decat acel R7 240...
Asa ca scoate-o.

| LegaLyze explică (pentru XYZ02):

Deja o fac imi foloseste ambele placi dar la Gta v am setarile la minim si nu mi se incarca mapa cand merg repede cu masina trebuie sa stau mult