| Sebimiha a întrebat:

Am un amplificator care se numește modul pam 8610 și am o problema cu el.
Am vrut sa incerc doua difuzoare la el unu de 4 ohmi și unu de 8 ohmi
S-a întrerupt și a apărut un punct roșu pe plăcuța
L-am incercat pe urma și când băgăm transformatorul de 12 v se înfierbânta foarte tare.Ce pot face?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Să-l arunci.

| xerxes1 a răspuns:

Costa 5$ un modul Pam 8610.
Al tau are defect sexual.S-a f***t.

| sierra1 a răspuns:

Nu-i mare bai, cu șaișpe lei, iei altul:
https://www.okazii.ro/......a191629423

Bula
| Bula a răspuns:

Nu se alimenteaza direct de la de la transformator (curent alternativ), ci de la alimentator de curent continuu 6-12V/5A.
Ca sarcina, trebuie sa folosesti difuzoare de 8 ohmi (4 ohmi sunt prea putini, il "vede" ca scurtcircuit).

Daca nu ai nici atatea cunostinte de electricitate sa legi un asemenea aparat cu nici 10 fire, atunci cumpara-ti amplificator gata facut. Cu un pret de 10 ori mai mare compensezi lipsa de cunostinte elementare ce n-ai invatat la orele de fizica tongue