| bandrock009 a întrebat:

am un aparat foto digital Panasonic Lumix DMC tz2. dar nu stiu din ce cauza isau incurcat culorile adica. cand fac o poza iese in toate culorile nu stiu ce sa-i mai fac l-am dus la reparat dar de geaba tipul la care l-am dus mi-a zis ca nare ce sa-i mai faca am mai incercat sa fac niste poze dar tot la fel iese nu stiu din ce cauza sau dereglat culorile as vrea sa stiu cum pot sa le reglez la loc?

4 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Trebuie aplicat un firmware(rescriere a softului din el) lucru greoi si imprevizibil.Incet ia-ti gandul de la el si lasa-l sa isi dea obstescul sfarsit in decenta uitat intru-n sertar ca o amintire.

| soby47 a răspuns:

Dar cand le descarci pe PC culorile sunt tot amestecate?

| bandrock009 explică (pentru soby47):

Da sunt tot la fel

| dde11 a răspuns:

Acelasi il am si eu. problema e la mine ca desi vad normal culori si tot, in urma unei banale poze au inceput toate pozele sa imi iasa cu dungi albe. daca stie careva problema care ar putea sa o aiba sau vreun service, as fi recunoscatoare!