| dmxsoimu a întrebat:

am un Asus i7 problema e urmatoarea am un hard vechi și mi-am cumpărat un ssd nou și am vrut sa instalez un Windowsul pe el și se bloca la instalate, după am băgat un hdd cu Windows 10 și îmi apare black screen și o liniuță ce pâlpâie am băgat ssd unui prieten tot la fel nu citește ssd/hdd doar pe ăla, ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Atunci cand instalezi windows-ul, la fereastra aceea de boot iti apare "uefi usb" si usb simplu. Selectezi pe cel simplu, nu pe cel cu "uefi". La fel procedezi si daca instalezi de pe DVD.

| dmxsoimu explică (pentru Adrian5575):

Da știu și nu merge se blochează și îmi arată puncte verzi și atât se reatarteaza

| Adrian5575 a răspuns (pentru dmxsoimu):

Asta inseamna problema hardware. Ceva pe la placa de baza, cabluri, sursa. Trebuie verificat de cineva care se pricepe.