| XxXsTyLLeXxX a întrebat:

am un buget de 2800 lei si as vrea sa stii ce sa iau, desktop pc sau laptop pentru gaming, as vrea mai mult laptop pentru mobilitate dar spuneti-mi ce sa aleg, si dati-mi link-uri pentru pc sau laptop

7 răspunsuri:
| KenNine a răspuns:

Iti sugerez laptop LENOVO Ideapad 700-15ISK.E bun ca si multimedia.
Specificatii:Ecran
Tip ecran LED
Rezolutie 1920 x 1080
Dimensiune ecran (inch) 15.6
Format Full HD
Alte caracteristici display IPS AG (SLIM)
Procesor
Tip procesor Intel® Core™ i7
Producator procesor Intel®
Model procesor 6700HQ
Numar nuclee 4
Frecventa procesor (GHz) 2.6
Frecventa maxima (GHz) 3.5
Cache (MB) 6
Tehnologie 14 nm
Procesor grafic integrat Intel® HD Graphics 530
Memorie RAM
Capacitate RAM (GB) 8
Tip memorie DDR4
Frecventa (MHz) 2133
Memorie maxima (GB) 16
Sloturi de memorie 2
Slot 1 8 GB
Unitate stocare
Tip unitate stocare HDD
Capacitate stocare (GB) 1000
Interfata SATA
Viteza de rotatie (RPM) 5400
Placa video
Producator chipset video NVIDIA
Model placa video GeForce GTX 950M
Tip placa video Dedicata
Memorie video (MB) 4096
Tip memorie DDR3
Multimedia
Difuzoare Stereo
Tehnologie audio Dolby® Home Theater®
Microfon Da
Tip unitate optica 9.5MM DVD/RW Extern
Webcam HD 720p
Comunicatii
Ethernet 10/100/1000
Wi-Fi 802.11 ac
Bluetooth v4.0
Porturi
USB 3.0 2
USB 2.0 1
RJ-45 1
HDMI 1
VGA 1
Iesire audio 1 x Audio combo jack
Cititor de carduri SD, SDHC, SDXC, MMC
Alimentare
Baterie Li-Ion
Numar celule 3 (45WHrs)
Autonomie baterie (ore) Pana la 4 (Autonomia variaza in functie de configuratie si de modul de utilizare)
Software
Sistem de operare Free DOS
Informatii suplimentare
Tastatura numerica Da
Layout tastatura EN
Facilitati Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple
Securitate Power-on password, hard disk password, supervisor password, security keyhole
Accesorii incluse Incarcator, Manual de utilizare
Carcasa Plastic
Garantie
Garantie de conformitate 2 ani
Garantie comerciala 2 ani persoane fizice, 1 an persoane juridice
Altele
Dimensiuni (L x A x I cm) 38.4 x 26.5 x 2.27
Culoare Negru
Greutate (kg) 2.3.
Cost:2799,99 ron
Merita.Si eu il folosesc numai ca mai am predator gaming dar costa foarte mult peste 10000 de ron.

| Seven07 a răspuns:

Iti recomand strict un PC. Laptopurile in general nu sunt create pentru gaming (exceptie categoria ROG, Spectre etc. si astea sunt de la 4500 in sus ). Si nu e vorba de link, eu personal mi l-as face din bucati dar daca insisti : http://www.emag.ro/......D9FZV3BBM/ si monitorul http://www.emag.ro/......D0M312BBM/
Sau daca preferi pachet : http://www.emag.ro/......DTJT23BBM/ asta este decent desi depaseste putin bugetul tau.