| Hîrzoiu_Andrei_2001 a întrebat:

Am un calculator care nu a mai fost pornit timp de 3, 4 luni, iar cand l.am reasamblat și am vrut să îl pornesc, imi zicea "No Signal" și de acolo nu se mai intampla nimic.Imi poate spune cineva ce poate avea si cum il pot face pentru a merge?

2 răspunsuri:
| Ganginicus a răspuns:

Ai pus cablul pentru monitor bine>?[VGA]
Daca ai pus bine si nu merge incearca sa schimbi cablul cu unu nou.
Si daca nu merge nici asa cred ca e de la placa video [Nu sunt un expert dar daca scrie,, No Signal'' Are legatura cu placa video si cablul VGA/cel mai sigur du-te la un specialist.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Incearca un refres din bios