| nicaseby a întrebat:

Am un calculator cu procesor : Intel core I5 3470 3, 6ghz
8Gb Ram
Si o placa video GTX 1050 de 2048mb
Mi-am reinstalat Windows-ul recent pe un SSD (inainte era instalat pe HDD)
Si nu stiu din ce cauză, desii calculatorul se misca mult mai bine, in jocuri se misca putin mai prost, am lag in jocuri in care inainte imi rulau pe High, de exemplu, GTA 5 il rulam pe very high fara probleme, aveam undeva la 60-65 de fps-uri, acum, majoritatea setarilor sunt pe normal si abia am 40 de fps-uri. (Menţionez ca am windows 10 pe cd, si acesta il aveam instalat si inainte)

2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Nu ai toate driverele instalate corect sau la zi. Ia-ti GeForce Experience si dai drumu la update-uri. Iti va descarca actualizarile automat. Sigur e o problema de drivere.

| Ineys a răspuns (pentru Ineys):

Apropo, verifica si alte drivere, nu doar cel de la placa video. Vezi sa ai instalata ultima versiune de Direct X, etc etc.