| StefanN1 a întrebat:

Am un calculator desktop in care intra firul de internet, la acest calculator am anumite restrictii pe care nu le pot indeparta.
Exista posibilitatea, fara sa folosesc un router obisnuit, sa emit wi-fi din calculatorul desktop pentru telefon sau laptop?
Multumesc.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ce restrictii ai?

Poti monta o placa de extensie wi-fi sau un stick wi-fi prin usb care are functie de sharing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca calculatorul nu are placa de retea wi-fi cu posibilitatea de sharing internet nu ai nici o sansa, tu posibil sa ai placa de retea normala lan 10/100 sau 10/100/1000, placa aceea sigur nu are wi-fi.

| DavidoffUser a răspuns:

Prin adaptor usb wifi desktop.

| tehno125482 a răspuns:

Depinde daca pc are placa de retea wi-fi cu posibilitatea de sharing internet poti da wifi!
daca ai o placa de retea normala lan 10/100 sau 10/100/1000 nu va merge!
dar ce fel de restricti?
nu te lasa sa folosesti router obisnuit?
si cine ti-a pus aceste restricti?

| Pietricel a răspuns:

Doar reinstaland windowsul. Si sa fii mai atent la setarile pe care le faci cand reinstalezi.

| TheGodfatherDumDeeDum a răspuns:

Pai pe w7 poti da net la telefon cu cablul usb(ala de date)