| Maopiscopulesculeandra a întrebat:

Am un calculator pe care am avut WINDOWS 7 pe 32-bit.Mergea bine si nu aveam nici o problema. Dupa 2 ani(acum 2-3 zile) mi-am reinstalat tot WINDOWS 7 dar de data aceasta pe 64-bit.Imi merge greu iar cand vreau sa ma joc imi arata in task manager CPU 100%.Cum rezolv? E din cauza la WINDOWS-ul pe 64-bit?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Windowsul pe 64 bit trebuie sa fie pus pe un PC care are procesor ce suporta instructiunile pe 64 bit. Spune-mi te rog, cum se numeste procesorul si cata memorie ai?

| Maopiscopulesculeandra explică (pentru Salontanul):

Procesor:Intel Core 2 Duo E4700 2.60GHz
Ram:2GB

| Salontanul a răspuns (pentru Maopiscopulesculeandra):

Da. Procesorul suporta instructiuni pe 64 bit. Problema este ca acest procesor este facut pentru Windows XP fiind aparut in primul trimestru al anului 2008. Windows 7 a aparut abia in 2009. Memorie este prea putina. Ar trebui macar 4 Gb.

| Maopiscopulesculeandra explică (pentru Salontanul):

Multumesc pentru ajutor!

| Salontanul a răspuns (pentru Maopiscopulesculeandra):

Sa fii sanatos!

| RAY a răspuns:

Nu inteleg de ce e pe 64 de b sau de ce ai win 7, xp a fost foarte bun

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Tind sa cred ca mai ai o aplicatie pe acolo care te violeaza sau doar 2 pana la 4 gb de ram.

W7 64 bit necesita mai multa memorie.