| sebibeowolf a întrebat:

Am un card de memorie SDHC de 16 G pe care l-am scos din telefon si apoi l-am introdus in laptop.In primul rand, pe card sunt niste date de android care nu stiu cum le-am transferat pe card dar acum nu reusesc sa-l sterg(adica nu stiu sa-l curat).In al doilea rand as vrea sa stiu daca pot pune pe el un windows 7. In al treilea rand, daca se poate sa introduc acest card de memorie cu windous-ul 7 intr-un laptop cu windows xp pentru a-l instala.Mentionez ca laptopul pe care as vrea sa instalez noul windows nu are unitate optica, ca asa il instalam direct cu DVD-ul.Alta problema este ca apoi nu stiu cum sa-i instalez driverul pentru placa de retea pentru a intra pe net ca de aici e simplu.Care sunt pasii de urmat, va rog este pentru un copil de clasa IV care tot plange si vreau neaparat sa-l ajut.Multumesc anticipat si bineinteles funda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa stergi tot din sdcard, mergi la open my computer-dai click dreapta pe sd card si apoi format. Alegi sa formateze NTFS, bifezi quick format si dai start.

Se poate face sd card bootabil dar biosul nu stie sa citeasca de pe el. Poti incerca in schimb sa faci un stick bootabil de 8 giga cu win xp. Sau poti copia un windows pe sd card si nstalezi cum ai instalat inainte unul peste altul si stergi windows old.Incearca. daca ai un stick te ajut eu sa-l faci bootabil.