| anonim_4396 a întrebat:

Am un CARD SD Adata 2gb. Dintr-o data telefonul nu mai recunoaste cardul.L-am bagat in cititorul de card din pc si il recunoaste mi-am salvat datele importante.Cum pot sa il fac sa mearga din nou?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Cand il conectezi la pc, click dreapta pe iconita cardului si alegi Format. Va sterge tot de pe el, dar asta ar trebui sa rezolve problema cu cardul. Pentru a verifica daca nu cumva telefonul are o problema, poti conecta la el, ca test, un alt card de memorie.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai si nu-l formatezi taicule, sau ai vreo retinere?

| cosmin2904 a răspuns:

Daca ai salvat ce-ti trebuie, incearca sa stergi tot de pe el si vezi poate merge. Sa nu-l freci prea des ca se strica, ori cardul, ori slotul. big grin La mine de obicei crapa cardurile.

| MosFoca45 a răspuns (pentru cosmin2904):

Am incercat sa il pun iar in telefon dar tot nimic.

| cosmin2904 a răspuns (pentru MosFoca45):

E posibil sa se fi bulit cardul am patit si eu chestia asta, imi mergea la mp3 player si la pc, doar la telefon nu. Cel mai bine incerci alt card in telefon, ca poate s-a stricat slotul... cere de la vecini de proba.

| dannyel86 a răspuns (pentru MosFoca45):

Cand il conectezi la pc, click dreapta pe iconita cardului si alegi Format. Va sterge tot de pe el, dar asta ar trebui sa rezolve problema cu cardul. Pentru a verifica daca nu cumva telefonul are o problema, poti conecta la el, ca test, un alt card de memorie.