| IlieFloryn1992 a întrebat:

Salut, TPU am un casetofon auto eurotec germany 600w, il pote lega printr-o surasa de pc, pentru 220? astept raspuns

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eurotec germany este made in China.
600W inseamna ca au si simtul umorului.
Daca reusesti sa pornesti sursa, functioneaza.

| IlieFloryn1992 explică (pentru anonim_4396):

Sursa are un fir verde pentru pornire + negativ negru il leg un buton pe iesire volt.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IlieFloryn1992):

Este ok.
Are si protectie si curent suficient in general.
Ca sa afli puterea rms maxima pe care o poti obtine înmulțești curentul maxim al sursei pe12v sa zicem 10A cu tensiunea 12V si imparti la 2 pentru un randament mediu de 50%.
Deci 4x15W fara probleme.
Dar sunt surse care dau si 20 de A pe partea de 12v.

| IlieFloryn1992 explică (pentru anonim_4396):

E de 4-12v si 400W 2 dubla racire deci e ok?

| anonim_4396 a răspuns (pentru IlieFloryn1992):

Suficient.

| IlieFloryn1992 explică (pentru anonim_4396):

Ok mersi. ai o fundita

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sursa de PC are iesire de 12 volti dar nu stiu daca puterea data de acea sursa ajunge pentru casetofon. Poti sa incerci in cel mai rau caz se poate duce sursa.