| NONAME113 a întrebat:

Am un casetofon Kenwood care are 2 fire in plus tongue.cont si Ant.Cont.La ce se folosesc? Si mai are 2 mufe rca mama pe care scrie Rear r/l, dar nu se aude mai deloc muzica cand le conectez la telefon.Cum as puteaa sa le fac functionale?

4 răspunsuri:
| ovidiu68 a răspuns:

Petru cele doua fire uite aici un link http://www.passatb5.ro/showthread.php? 3497-Schema-culorilor-la-firele-mufei-de-alimentare-si-pozitia-lor-in-mufa-cas-GAMMA
Mufele rca sunt pentru conectarea difuzoarele (daca sunt montate) de pe usile din spate ale masinii, pe stanga (L) si pe dreapta (R).

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru ovidiu68):

Poate le face altfellaughing

| NONAME113 explică (pentru ovidiu68):

Prin mufele rca nu iese nici un semnal audio (am deja scoase firele pentru. difuzoarele din spate), dar cand telefonul e conectat la acele mufe si e pornita muzica se aude in boxe foarte incet.

| NONAME113 explică (pentru ovidiu68):

Nu merge linkul(Subiect nespecificat. Dacă ați ajuns aici urmând un link valid, vă rugăm să anunțați administratorul)