| mihainet a întrebat:

Am un Dell optiplex 755 (Intel core duo), si as vrea sa investesc ceva in el sa aiba mai multa putere. Ce procesor quad core imi recomandati, si ce placa video mai buna imi recomandati?

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Nu stiu daca iti este suficient doar procesorul quad core. Parca avea un alt tip de socket.

Cred ca va trebui sa iei placa de baza, video eventual si procesor.

| SorinLebron1981 a răspuns:

Cred ca mai bine iti iei alt pc decat sa il inbunatatesti pe ala http://bit.ly/OH9puC

| Peter920 a răspuns:

Salut,eu zic ca e mai bine sa-ti ei alt calculator mai puternic, cu costurile de pe placa de baza, procesor, placa video si daca schimbi procesorul iti trebuie si cooler, toate astea nu vor fi asa de eftine mai bine alt calculator.