| Lacramioara_Lacrimioara_1977 a întrebat:

Am un galaxy gt i9000 si vreau sa ii pun android 4.2.2 dar cand intru in "downloading mode" unde scrie "Downloading... Do not turn off target" si introduc USB-ul nu imi apare odin pe calculator. Nu stiu ce sa fac.

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu iti apare odin pe calculator deoarece odin il descarci tu din alta parte si il instalezi. Dar la cum suna pana acum, sincer recomand sa renunti(sa nu strici si altceva).

| DeyCj a răspuns:

Recomandare mea este să lași vresiune de fabrică a sistemului pe telefon, deoarece acea versiune e dimenionata șa lucreze cu shardware-ul telefonului.
Cu versiunea nouă de Android e ca la loz în plic. poți câștiga sau cela mai des întâlnit poți pierde, mai alesv dacă nu faci resoftarea cum trebuie și hardware-ul telefonului tău nu suporta ultima versiune, care este mult mai consumatoare de resurse decât ceea ce ai acum pe telefon=> se va mișca rău.
Succes

| Lacramioara_Lacrimioara_1977 explică (pentru DeyCj):

Galaxy s-ul nu are nici macar android 2.3.6. De fapt cand dau la about phone nu imi apare versiunea de android

| DeyCj a răspuns (pentru Lacramioara_Lacrimioara_1977):

Asta zic.ce te face să crezi că daca o să instalezi ultima versiune o sa câștigi ceva? Ba din contra vei pierde.Succes

| eucumine010 a răspuns:

Ceea ce vrei tu sa instalezi este un Custom Rom, deoarece oficial nu au actualizat mai mult de 2.3.6. De ce nu il instalezi direct din recovery?