| GoodLuck15 a întrebat:

Am un hard disk luat acum 4 zile(deci e nou) si am o carcasa Inter-Tech K-2 GTS.Nu pot monta corect hard-ul in aceasta carcasa deoarece nu se potrivesc gaurile carcasei cu cele ale hardul-ui.Momentan hard-ul e montat cu un singur surub in mijloc si rezemat in bucatelele de plastic ale carcasei(e si inclinat hard-ul deci nu sta drept).
Sta destul de fix deci nu intervin probleme ca ar cadea sau ceva.Problema e ca nu sunt sigur daca sa il las asa sau sa improvizez cu altceva, sau sa cumpar desii nu vreau un suport pentru hdd care se monteaza in zona dvd writeerul-ui.
Ce ziceti voi sa il las asa sau e periculos? Sau ce sa fac?

6 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Poti face poze la "bucati; e de plastic"?
Ar trebuii ca bucatile de platic sa aiba "gauri pentru suruburi" sau niste "cleme" care intra in gaurile pentru suruburi de pe HDD.
http://ae01.alicdn.com/......rotect.jpg

| untu a răspuns:

Daca nu te pricepi, du-l la un service autorizat sa-ti monteze hardisul in locul tau!

| GoodLuck15 explică (pentru untu):

Pai nu e vorba ca nu ma pricep dar nu se potriveac gaurile hdd cu cele ale carcasei.

| Ironwin a răspuns:

Se monteaza foarte bine doar cu acele bucatele de plastic, cauta poze sau pe Youtube cum se procedeaza.

| KillaNoFilla a răspuns:

Nu e in regula sa-l lasi asa timp indelungat.
Nu are nimeni o bormasina in zona?

| GoodLuck15 explică (pentru KillaNoFilla):

Crezi ca sunt nebun sa dau gauri cu bormasina intr-un hard nou sau ce?