| Eduard8452 a întrebat:

am un Huawei p smart z de vreo 7 luni si de 1 luna a inceput sa tina bateria mai putin, tatal meu are unul la fel ca al meu cumparat in aceeasi zi si il tine bateria mai mult decat mine, eu de obicei ma joc pubg cu el pe modul performanta asta poate fi problema? Ce pot face? Dau funda celui care ma ajuta.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu l ai forjat mai mult decat tatal tau, si de aceea bateria nu tine sa te joci nonstop pe el, sunt chinezarii, nu sunt fabricate in japonia cu piese de calitate.

| Violleta2022 a răspuns:

Reseteaza-l si mai sterge din aplicatii, ca de aia nu mai tine bateria.

| PainTech a răspuns:

E normal ca pe modul de performanta maxima sa tina bateria mai putin. Si e normal ca atunci cand il pui pe economisire energie sa consume mai putin.

Evita ciclurile de incarcare (de la 100% la 0% si invers). Ideal ar fi ca bateria telefonului sa stea tot timpul intre 30% - 70%. Ciclurile de incarcare scurteaza si afecteaza mai mult bateria.

| Crackman a răspuns:

Depinde ce faci cu el, daca te joci este si normal sa tina mai putin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de ce te joci pubg