| DoBrOOO2001 a întrebat:

am un Huwaei p30 simplu nu pro nu lițe, și când îl pun la ureche în apel nu se închide mereu ecranul, câte o data rămâne activ. Ce ii pot face? Sau nu am ce sa ii fac

Răspuns Câştigător
| Cariba1929202 a răspuns:

Nu e problema telefonului, el are niste senzori cans te apropii cu urechia de el se stinge ecranul iar cand nu ramane activ acesta stind ca poate vrei sa stai pe el in timp ce vorbesti la telefon si de asta nu se inchide daca vrei sa ti.se inchida cand il duci al urechi poti apasa pe butonu de stingere deoarece se mai dau si senzorii aia peste cap

1 răspuns:
| anonimulmut a răspuns:

Telefoanele au acest senzor cu un scop. Atunci când vorbești la telefon să nu îți închizi apelul cu urechea sau chiar să fac altceva pe telefon. Acest senzor nu pote fii dezactivat, eventual se poate strica și pote face figuri. Du-te la un service de telefoane mobile în caz că ți s-a stricat.