| LaurEder a întrebat:

Salut tpu.Am un i3-4170 3.70ghz,4gb(o sa mai imi pun inca 4) ar rula un gtx 750? Sau ce placa de la Nvidia ar rula sa fie gtx nu gt.

Răspuns Câştigător
| Cosmin2k a răspuns:

Nu ii asculta pe cei de aici. I-ati GTX 750 TI de 4gb gddr5 si iti va rula foarte ok GTA si CSGO de exemplu, daca iti iei GTX 1050 din punctul meu de vedere vei face bottleneck deoarece este un procesor haswell, care este destul de vechi.

2 răspunsuri:
| VladuCristianCo a răspuns:

Te referi sa meargă în parametri normali ar merge gtx750ti poti merge pe ceva nou un gtx 1050 sau 1050 ti iti duce orice joc

| Superior a răspuns:

Https://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/ e cea mai buna pentru procesorul tau 750TI nu mai merita deloc...a imbatranit...doar daca o gasesti la 100-200 lei da, dar in rest. Daca vrei o placa mai buna decat 1050 trebuie sa vezi daca ai o sursa potenta.