| xdan18 a întrebat:

am un i3 540 și 8 gb ram, vreau să îmi iau o placa video, și mă gândeam să îmi iau un gt 1030 sau un gtx 1050. Mai mult as vrea 1050, ce ziceti, ar merge sa pun pe i3-u meu?

Răspuns Câştigător
| maddog95 a răspuns:

Eu am 1050ti si ii bestiala happy ...cu timpul ar fi bine sa schimbi si procesorul cu ceva mai nou. O sa se vada o diferenta cu placa noua, dar nu o sa te dea pe spate, din cauza procesorului

7 răspunsuri:
| AlexDarius3 a răspuns:

Watti la sursa? Placa de baza? ele sunt cele mai importante.

| xdan18 explică (pentru AlexDarius3):

Am un asrock h55m-le, și că sursa am una de 650 watt

| Al3x998 a răspuns:

Ce placa de baza ai?

| xdan18 explică (pentru Al3x998):

Am un asrock h55m-le

| AlexDarius3 a răspuns (pentru xdan18):

Cred ca este ok placa de baza, sursa de foarte buna big grin.

| ArmywCode a răspuns:

Ia-ti macar i5 pentru 1050, vezi sa fie si placa de baza de acord.

| All4QuestionS a răspuns:

Cam slab, ceva de buget merge i3 8100 sau cam asa