| JockerStoica a întrebat:

Am un iPhone 5s de 2 ani și vreau să știu cât ține un astfel de telefon adică mă refer dacă nu îl scap din mână să îl sparg nu are cum să mise strice și să nu mai meargă așa din senin fără să-i fac nimic nu? Și cam cât o să mă mai țină adică de exemplu încă 2 ani o să mai țină?
Fundă Mare!

2 răspunsuri:
| DemBow a răspuns:

Cum ai zis si tu, cat timp nu o sa-l spargi, nu o sa-l lovesti si o sa ai grija de el, o sa te tina ani buni.

| Infraverde a răspuns:

Telefoanele se uzeaza, oricat de multa grija ai avea de ele. In general, Apple sunt cunoscuti pentru cateva lucuri nu prea placute pe care le fac, cum ar fi update-uri de soft care sa iti incetineasca telefonul pentru a te face sa cumperi un model mai nou. Smartphone-urile nu sunt facute sa dureze, si asta e adevarul. In general, oamenii isi schimba telefoanele cam la un an, ca sa tina pasul cu trendurile si noile descoperiri in domeniul tehnologiei.