| mtw123 a întrebat:

Am un iphone 6 si de ceva timp mi se opreste din senin, iar apoi bateria se descarca foarte rapid.
Ce poate avea?

9 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Este de vina bateria. Nu e de mirare, are o varsta. Am acelasi telefon, si patesc la fel. Dar cat de rapid se descarca? Al meu se descarca putin mai repede decat normal, dar duce o zi intreaga totusi(daca nu il fortez).

| mtw123 explică (pentru Frank51):

Bateria e recent schimbată. Are cam 2 luni

| Frank51 a răspuns (pentru mtw123):

Atunci nu stiu, poate batranetea.

| Legion7X a răspuns:

Ce ciudat în ultima vreme pe TPU numai întrebări de iphone cu probleme au început. Scuză-mă dar, cred că la majoritatea care îl dețin se face praf în 2 ani.
Chiar nu îmi pasă dacă primesc hate sau săriți ca lupii pe mine.

| mtw123 explică (pentru Legion7X):

Cam orice telefon se duce cu timpul. Nu degeaba ies telefoane noi in fiecare lună. Lumea trebuie să facă bani, nu? Aşa că, comentariul tău nu-şi are rostul. Nu am cerut părerea ta despre iphone. E strict părerea ta si părerile sunt subiective.

| Legion7X a răspuns (pentru mtw123):

Comentariu tău este logic dar, nu îmi place cât văd atâta fanfaronelă pe capul altora.

| mtw123 explică (pentru Legion7X):

In primul rând cuvântul pe care l-ai scris tu nu există. Poate ai vrut sa scrii fanfaronadă. Si nu era o lauda de sine, era doar o intrebare. Si dacă nu ti place ce vezi, nu raspunzi. E simplu, te faci ca nu vezi. Nu te bagi aiurea in seamă.

| Legion7X a răspuns (pentru mtw123):

Mã rog ai priceput idea cu acel cuvânt.
Trebuie sã existe oamenii care sã intervinã în diverse lucruri exagerate de alți astfel idioți se vor considera înțelepții.

| Evolution a răspuns:

Probabil bateria e pe duca, te duci la un service GSM si ai rezolvat problema.