| StefanLucian a întrebat:

Am un laptop Acer aspire 5742G cumparat de aproape 2 ani, il folsosesc in special pentru gaming si as vrea sa stiu daca ii pot schimba placa video deoarece este putin cam slaba.Am placa video dedicata "Amd Radeon HD 6300M Series 512Mb" si procesor Intel Core I5 450M 2. 40Ghz.Daca se poate schimba imi puteti spune de unde pot cumpara una de 1-2 Gb si un pret aproximativ?

3 răspunsuri:
| maxb a răspuns:

Placa video din laptop nu se poate schimba de nici un fel deoarece este lipita direct pe placa de baza.Nu e ca la PC ca intra intr-un slot!

| Tr3eaTxGh3osT a răspuns:

Hmm da se poate schimba, dar e destul de bunica placahappy daca vrei cauta prin ComputerGame pe acolo reduceri la placa nVIDIA gforce 1-2 gb si poate gasesti

| narutouzumachi a răspuns:

Da o poti schimba dar te va costa cam multisor placa plus montatu daca nu te pricepi tu aici depinde daca o vrei noua sau nu bafta