| heddy10 a întrebat:

Am un laptop Acer Aspire ES 15 iar de cateva zile, cam la 15-20 minute dupa ce il scot de la incarcat si trece pe baterie se opreste brusc indiferent de procentajul bateriei. Nu apar erori nici inainte si nici dupa ce il pornesc iar, nici blue screen, nimic. Acest lucru se intampla indiferent de power plan-ul selectat.

Dupa ce il repornesc, uneori se inchide iar pana sa apara desktop-ul, alteori ma tine tot asa 20-30 de minute si se inchide din nou, alteori nu se mai inchide deloc.

Cat timp sta legat la priza nu am probleme.
Laptop-ul are un an jumate vechime, luat de nou.

Ceva pareri? Ma lasa bateria?

Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Deci pe baterie nu sta deloc. Si e in garanție. Du-l să schimbe bateria - foarte probabil ea e de vină

| heddy10 explică (pentru sierra1):

Pe baterie sta, dar se mai inchide random. In unele zile cam de 3-4 ori pe zi, in alte zile nu se inchide deloc. O sa vad daca mai am garantie si il duc. Multumesc!

| sierra1 a răspuns (pentru heddy10):

OK, baftă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bateria e bulita, ceva software nu are cum sa fie

| heddy10 explică (pentru anonim_4396):

Am incercat si scanare cu BitDefender pentru ca m-am gandit ca poate e ceva virus si rade de mine, dar nimic. Daca mai am garantie o sa o schimb. Multumesc! happy