| RobertEmy17 a întrebat:

am un laptop Acer x73s e de gamimg.m-am jucat mult gta 5 pe el. si acum nu se mai aprinde ecranul. si nici pe plasma cu cablu vga nu porneste. Am mai intrebat un specialist si zicea ca e cipul deslipit. Intrebarea mea e: Poate sa fie altceva? Se poate repara acasa? am cunostinte in acest domeniu. doar ca astept niste sfaturi va rog mult! multumesc!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a depista defectul, trebuie sa ai cunostinte, experienta si sa faci o serie de testeri si masuratori (aparat de masura universal, osciloscop cu memorie etc.
Nu se poate stabili diagnosticul de la distanta, cum nici medicul nu poate spune boala pacientului doar in urma unei conversatii.

| RobertEmy17 explică (pentru Bula):

Multumesc. AI dreptate

3 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Ai incercat cu cablu hdmi

| RobertEmy17 explică (pentru BostanDaniel1974):

Nu merge ca e stricat portul hdmi.a bagat cineva un xcanner si sau ars ambele