| AlinelAlecu a întrebat:

Am un laptop Asus cu windows 10 si am o problema cu el. Cand pornesc laptopul apare logo-ul Asus si nu mai face nimic.Trebuie sa restartez laptopul de la buton si dupa aceea porneste windowsul.si cateodata imi apare si o eroare care zice sa bag dvd-ul windowsului ca sa il repar.Am incercat sa fac asta, am dat acolo la reparare boot dar zice ca nu are nimic.Am vazut pe Youtube ca trebuie sa intrii in safemode si numai stiu ce trebuie sa faci.Dar nu vreau sa ma complic cu astea.
Imi puteti spune ce are laptopul si cum pot sa il repar printr-o metoda simpla?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cred ca ai probleme cu recunosterea HDD-ului. Poate fi de la placa de baza sau de la HDD. Ar trebui mers la un service.

| untu a răspuns:

Mergeti cu laptopul si intrebati pe cei de la service-ul autorizat sa vada si sa verifice starea laptopului dvs. Este posibil ca sistemul de operare windows 10 face probleme la calculator!