| iwantananswer a întrebat:

am un laptop Asus de aproape un an de zile, de curand a inceput sa mi se stinga daca nu este conectat la curent, imi arata ca bateria este 100% si nu am habar de la ce sa fie...

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

E bateria scoate o si foloseste l numai pe curent.

| gelu1970 a răspuns:

Calibrează bateria.

| brokxy a răspuns:

E de la baterie. Am incercat si eu sa rezolv acea problema. Obisnuiai sa il tii in priza foarte multe ore cand te jucai pe el? nu?
Desi se poate rezolva Imi amintec ca nu l-a putut repara ceva om si am facut eu cumva
Poate sa fie arsa bateria sau poate sa fie altceva
Deci e 100& si exact dupa ce il scoti se stinge? Ce tip de laptop ai? Si daca il duci la reparat ai grija la cine il duci se poate repara dar nu il duce la orice fraier dinasta, ca eu l-am dus pentru o problema si MI L-A DAT INAPOI mai stricat decat era -_-

| iwantananswer explică (pentru brokxy):

Salut am un Asus r541u,nu l-am utilizat excesiv mai mult pentru filme, si nu am stat pe el in timp ce se incarca, nu-mi explic