| UnNumeCiudat a întrebat:

am un laptop Asus K55-VMsx036v,numele probabil
nu o sa va zica prea multe asa ca va dau specificatiile
procesor Intel i5 2.50 gh 3210m, 6gb ram, placa video Intel HD GRAPHICS
4000 si a doua Nvidia geforce gt 630M, 2g.Deci,problema este ca laptopul
meu nu mai ruleaza jocurile bine.De exemplu candl-am cumparat mergeau
toate Assasin´s creed fara pic de lag acum am lag la toate jocurile.
Ce as putea sa ii fac sa mearga ca inainte? L-am mai curatat dar tot are lag
.

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Instaleaza ultimul update de driver placii video dedicate.
Si verifica in bios ca laptopul sa nu ruleze jocurile cu grafica procesorului ( hd graphics ) ci cu placa video dedicata.

| AdrenalinTm a răspuns:

Problema poate fi si de la sistemul de operare sa ai aplicatii care ingreuneaza rularea jocurilor