| Rogony a întrebat:

am un laptop ASUS model K52Jc EX 436D, Intel Pentium P6100 Dual Core 2. 0GHz, 500GB HDD, 2GB Memorie si o placa video nVidia GeForce 310M(cel putin asa mi s-a promis).
Problema este ca laptopul nu imi recunoaste decat placa video Intel HD Graphics integrata in procesor. Am incercat sa instalez destule drivere de pe site-ul nVidia pentru placa aceasta dar mereu imi da eroare si zice ca nu e driverul nu e cumpatibil cu placa mea. Cand Dau Click dreapta pe desktop imi apare doar placa Intel HD Graphics, nu si Nvidia Control Panel. Ce pot sa fac sa activez placa video de la nVidia?

1 răspuns:
| Zangetsu a răspuns:

Intai sa te asiguri in BIOS ca nVIDIA 310m este setata drept placa video implicita. Si dupa aia incerci sa instalezi driverul pentru nVIDIA, intri aici si alegi Product Series> GeForce 300M. bafta