| Cr1me a întrebat:

Am un laptop Asus si am o problema la el. Deci sa incepem: cam de 1 luna problema asta, apas butonul power se aude ca porneste dar nu se aprinde displayul dupa cateva incercari prin oprire aprinde porneste. Care ar fi problema? Am citit undeva ca s-ar putea sa fie hardul.Multumesc!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E placa video sau lcd, hardul e total altceva

| Muresan_Marius_Ioan_1975 a răspuns:

Recomand sa-l trimit in service, daca poti ASUS..cauze la problema ta pot sa fie mai multe.Chiar o problema de soft, de alimentare sau cine stie ecranul chiar.

| Cr1me explică:

Daca se ardea placa video nu se mai deschidea

| Cr1me explică:

Problema e de la placa video am citit unele tutoriale si am facut o metoda nu prea frumoasa dar care a functionat, ar trebui sa-l duc la service asta-i sigur

| Crimogen a răspuns:

S-a ars placa video, imi pare rau de tine :\. Iti recomand sa il duci la un SERVICE, nu la cineva care spune ca stie sa il repare. Tata asa a facut si i-a stricat si placa de baza sad. SUCCES