| Daraba_Laurentiu_1997 a întrebat:

Salut TPU,Am un Laptop cu Display-ul spart,Am Conectat la TV Laptopul prin Cablu VGA, si nu vrea deloc sa detecteze laptopul tvul.Si cum pot sa fac sa detecteze laptopul meu tvul ca sa pot umbla prin Bios,ca nu merge deloc,am încercat și combinatiile fn+f4, Windows+p,și nu vrea deloc sa îl detecteze, va rog sa mă ajutați.

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Combinatiile de taste de care spui tu merg din Windows.

Unele laptopuri fac automat la boot mirroring pe toate display-urile detectate (adica vezi acelasi lucru pe toate) dar se pare ca tu ai un model care la boot afiseaza doar pe display intern. Daca asta e situatia, nu ai altceva de facut decat sa schimbi display-ul.

| Daraba_Laurentiu_1997 explică (pentru flixbuster):

Da eu am un Hp 250 g4 și se pare că nu am altceva de făcut decât serviceul

| MihaiPinko a răspuns (pentru Daraba_Laurentiu_1997):

Mai mult ca sigur nu mai ai displayul ala spart, dar, hai sa incercam marea cu sarea. Mai e la tine?