| Burlacu_Cristian_1990 a întrebat:

Salut tpu.Am un laptop cu doua placi video una integrată și una dedicată ambele sunt AMD.Cum pot sa setez placa video dedicata sa o folosesc la jocuri.Mentionez că am Windows 10.

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=Sufj0cYdp64
Le adaugi in control panel la amd si le setezi pe ce performanta vrei tu.

| Csander a răspuns:

Setari in bios. Dar de acolo trebuie sa te descurci pentru ca difera in functie de ce ai tu.

| Burlacu_Cristian_1990 explică (pentru Csander):

Nu am nimic pentru a seta din bios

| Csander a răspuns (pentru Burlacu_Cristian_1990):

Ar fi trebuit sa ai optiune sa o dezactivezi pe cea integrata.
E posibil si sa se activeze cea desicata singura atunci cand pornesti un joc.
Setarile la deiverul video le-ai verificat? Desi nu cred ca o sa te ajute asta.

| Burlacu_Cristian_1990 explică (pentru Csander):

Am ultimul driver de la AMD (adrenalin).Iar placa dedicata este setata (discret/swichtable)iar Windows îmi recunoaște doar integrata.

| Csander a răspuns (pentru Burlacu_Cristian_1990):

Nu stiu mai mult, ma depaseste. Poate te ajuta altcineva cu un raspuns.